Kozmosz 2000 vegzet asztrologia ezoterika

Minden ami ezoterika asztrologia kiváncsi vagy a jövődre elemzések tanulmányok stb...Rendeld meg most még akciós, www.vegzet.com

Vojth Péter tanulmánya alapján.

 

 

A Glahn-életkör I.
Az életkör, amennyire hosszadalmas tapasztalásunk alapján mondhatjuk, talán a modern asztrológia legérdekesebb és legjelentékenyebb eredményeinek egyike.
Glahn, német asztrológus ismertette elõször, de jóllehet, az "életkör" Glahn eredeti mûvének tekinthetõ, maga is hivatkozik arra, hogy módszerének régi indiai hagyomány az alapja. Röviden ismertetem az "életkör"-t, bizonyos módosításokkal, hozzáfûzésekkel, mert Glahn módszerét egyszerûsíteni lehet és tapasztalatból leszûrt megfigyelésekkel, egészíthetjük ki.
 
Az "életkör" idõbeosztása nem csillagászati tényeken alapszik, bár maga az elgondolás - mint minden irányítás - csillagászati tényekkel hozható kapcsolatba. Glahn a föld forgását és az ennek következtében elõálló látszólagos égmozgást véve alapul, az ASC.tõl kiindulva a jegyek sorrendjével ellentétes irányban számítja az idõt, oly módon, hogy egy-egy negyedet (kvadrátot) 90 fokos szakaszt, tehát 3 házat, 25 évnek vesz. Így az ASC. a születés idõpontjának, az MC. a 25. születésnapnak a DESC. az 50.-nek, az IC. a 75.-nek felel meg.
Az IC, vagyis a IV. ház csúcsa a régi asztrológiai hagyomány szerint is utal az életvégre, Glahn idáig számítja az átlagos életkört, amelyet 75 évre tesz. Az életéveket természetesen az IC.-n. túl is lehet számítani s akkor az utolsó negyed, az IC.-t~ ismét az ASC.-ig a 75-100 életévnek felel meg.
Glahn ezt az utolsó negyedet más beosztással még külön idõszámításra használja fel, ezúttal a jegyek sorrendjének irányában, ilyenképpen, hogy az ASC.-tõl kiindulva az IC.-ig megint 75 évet, jegyenként 25-öt számlál.
 
Ez a másik idõszámítás azonban nem látszik annyira találónak, mint az elõbbi.
Ha az említett beosztás szerint egy-egy horoszkóp negyed 25 évnek felel meg, akkor egy-egy ház 8 évvel és 4 hónappal egyenlõ. Láttuk, hogy az "életkör" az idõszámítás alapjául nem az ekliptika fokait, hanem a házakat tekinti. Függetlenül attól, hogy az egyenlõtlen házak fokhossza eltér egymástól, minden házat egyenlõen 8 év és 4 hónapnak, azaz kereken 100 hónapnak vesz.
Ez a beosztás is kiemeli, hogy itt egészen földi vonatkozásról van szó, hiszen a sarkalatos pontok s a házcsúcsok földi vonatkozásokra, pl. a láthatárral való kapcsolatokra mutatnak, bár mint minden horoszkóp-elem az ekliptikára vannak vetítve.
 
Hangsúlyozni kell, hogy az életkör kizárólag az egyenlõtlen házak módszerével alkalmazható, mégpedig egyedül a Placidus féle házszámítás alapján, amelyet a közkézen forgó háztáblázatok is használnak.
Osszuk be az elõkészített alapképletet az "életkör" szerint. Húzzunk még egy kört a belsõ fokbeosztásos körön belül, és osszuk be minden ház közeit 4-4 egyenlõ részre, a beosztást, jelzõ vonalakat a horoszkópkörtõl a belül rajzolt körig húzva. Egyenként kiszámíthatjuk a házak fokhosszát, az ASC.-tõt kiindulva.
Példaképletünkben (lásd a 29. oldalon) a 12 ház hossza (22 fok Rák - 21 fok 26 perc Oroszlán) 29 fok 26 perc, ezt 4-gyel osztva 7 fok 21 perc 5 másodpercet kapunk, azonban a másodperceket elhagyhatjuk, vagy kiegészíthetjük.
 
A 12 ház beosztása tehát a következõ helyekre jut: 27 fok 21 perc Rák, 6 fok 42 perc Oroszlán, 14 fok 3 perc Oroszlán, a negyedik negyed határa természetesen az ASC. Húzzuk meg a határjelzõ vonalakat és írjuk mellé az évek és hónapok számát. Ha egy-egy ház 8 év és 4 hónap, akkor egy-egy házegyed 2 év és 1 hónapnak felel meg.
 
Az ASC., illetve az I. ház csúcsa mellé írjuk a születés alapdátumát, 1896. május - a napot nem kell, ez mindig a születésnap azután a negyedtõl negyedig haladva adjunk a megelõzõ idõhöz mindig két év és egy hónapot, 1898. június - 1900. július, 1902. augusztus - 1904. szeptember, - ez az utóbbi a 12. házcsúcsra jut. Következik a 11. ház, ennek hossza 35 fok, egy-egy negyedrész hossza tehát 8 fok 45 perc - számítsuk ki és jelöljük be a határokat, azután írjuk melléjük folytatólagosan az éveket két év és egy hónapok növelésével.
A X. házat is négy részre osztva, az alábbi idõhatárokat jelölhetjük meg: 1915. február, 1917. március, 1919. április, 1921. május. Látjuk, hogy a képlet negyed végén, az MC.-a megint a születésnap következik.
 
Ugyanígy folytatva a beosztást, tetszés szerinti idõre jelölhetjük a dátumokat.
Az apró fokbeosztás mellett természetesen nem lehet a perchosszakat pontosan jelezni a beosztásban, de elég, ha a fokköznek nagyjából megfelelõ helyére rajzoljuk a vonást. Azt is tudhatjuk, hogy egy-egy negyedes beosztás fele egy évnek és fél hónapnak felelnek meg, ha nem rajzoltuk és írtuk is be ezeket a kisebb idõhatárokat. Ha a házakat így beosztottuk és megjelöltük, készen áll elõttünk az életkör. Feltéve, hogy a születés ideje pontos, az "életkör" idõbeosztásnak megfelelõ ekliptikai helyen megtaláljuk a fényszöget vagy ígérõ pontot, amely arra az idõre nézve kiemelkedõen jellemzõ.
 
Tapasztalásunk több száz képlet kapcsán igazolta, hogy az "életkör" utalásai meglepõen találók és talán minden más irányításnál biztosabban mutatnak rá az egymást követõ periódusok általános jellegére. De vannak asztrológusok, akik az "életkör"-t haszontalannak tartják, holott - állításuk szerint kísérleteztek vele. Nem tudjuk, miért találták elvetendõnek, de az a benyomásunk, hogy néhány, talán kissé felületes kísérlet után abbahagyták az alkalmazását, és nem szereztek elegendõ gyakorlatot benne.
Mert az életkör helyes értelmezésének is az a titka, hogy kellõen lemérjük az ígérõ pontok jelentését, hatékonyságuk súlyát, a jegyek és a házak utalásait, ahonnan a fényszög sugárzások jönnek, stb.
És az "életkör" a legnagyobb mértékben igazolja azt a tapasztalatunkat, hogy a felezõpontok rendkívül érzékenyek s a legtöbb esetben ilyen felezõpontok helyesen jelzik a legkiemelkedõbb hatásokat.
Mégpedig, mint már többször rámutattunk nemcsak planéta párok felezõpontjai, hanem a fényszögek felezõpontja is, sõt ezek még inkább, hiszen sûrûbben fordulnak elõ. A fényszög pontoknak erre a jelentékeny szerepére tudtunkkal eddig még nem mutattak rá, maga Glahn sem látszik figyelembe venni ezt, pedig éppen a felezõpontok szolgáltatnak igen sok szembeszökõ bizonyítékot módszerének használhatóságára. Egyébként az "életkör"t elvetõk állásfoglalására nagyon jellemzõ a következõ adat:
 
Egy igen kitûnõ, nagy tudású asztrológus teljesen hasznavehetetlennek ítéli az "életkõr"-t viszont születési képletében életének egyes, elõttem ismert eseményeire az "életkör" oly szembeszökõen mutatott rá, mint egyetlen más módszer sem, amelyet õ maga ekkoriban alkalmazott. Minden okom megvan rá, hogy az "életkör" helytálló volta felõl meg legyek gyõzõdve.
 
Magától értetõdik, hogy az "életkör" utalásai csak akkor lehetnek pontosak, ha az ASC. tehát a születési idõ, pontos. Néhány foknyi eltérés egy-két év különbséget eredményezhet az életkörön.
Viszont azt találtam, hogy ha egy nem egészen pontos képlet az utalás alapján helyesbítve lett, akkor késõbb az életkör még mindig bevált. A helyesbítésrõl majd késõbb lesz szó.
Jelölõnek itt az "életkör" elõrehaladását vagy az egy ház = 100 hónap kulcs szerint továbbított ASC. irányítását tekintjük, a jelölõ tehát mindig ugyanaz, és csak az ígérõ pontokra kell figyelemmel lennünk. A beosztás megmutatja, hogy kb. mikor milyen ígérõ hatása esedékes. Nagyjából minden számítás nélkül megállapíthatjuk az idõpontot.
 
Az "életkör"-re nézve bajos volna átszámító táblázatot készíteni, hiszen az idõbeosztás a házbeosztást követi, az egyenlõtlen házak hol rövidebbek, hol hosszabbak. Ezért, ha az ígérõ pontok
Megjegyzés: Külön érdekességként kell megemlíteni éppen Budapest horoszkópjának példáján a Glahn-kör fontos tulajdonságát, A kör bezárul 100 év után, a ciklikus folyamat újra indul. Ez személyes horoszkópban nehezen tetten érhetõ. Egy mundánképletben azonban érdekes párhuzamokat találhatunk. 1896-óan, amikor Magyarország a millenniumi ünnepségeket rendezte, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság felajánlotta Budapestnek az elsõ újkori olimpia rendezését ebbõl az alkalomból. Akkor lemondtunk errõl a tisztességrõl. Ma már tudhatjuk hogy ezzel milyen sokat veszítettünk, mekkora megbecsülést és reklámot jelentett volna ez akár évszázadokig is hazánknak. 1996-han világkiállítást rendezett volna Budapest. Az esemény megint csak óriási lehetõséget kínált a városnak és az országnak. Már tudjuk, csak nem beszélünk róla, hogy ez is milyen nagy veszteség. Száz év után tehát hasonló jellegû eseményeket mutat az életkör, csak észre kell venni a párhuzamokat. Dr. J. L.
Esedékességét közelebbrõl meg akarjuk állapítani, a következõképpen kell eljárnunk: Meghatározzuk a ház fokhosszát, amelyben az illetõ ígérõ pont van, az után megállapítjuk, hogy az ígérõ pont milyen távol van az illetõ ház végétõl. Egy-egy ház az életkörben 100 hónapnak felel meg. Az esedékességet egyenlet és hármasszabály segítségével számíthatjuk ki. A ház hossza úgy aránylik a 100 hónaphoz, mint az ígérõ távolsága a megelõzõ házcsúcstól aránylik a keresett idõhöz.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 20
Tegnapi: 40
Heti: 60
Havi: 254
Össz.: 106 990

Látogatottság növelés
Oldal: A Szerencsepont lokális helyzete
Kozmosz 2000 vegzet asztrologia ezoterika - © 2008 - 2025 - vegzet.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »